Lugu sellest kuidas osalesime  Tedx inspiratsioonikonverentsi  “Müüritud” visuaalse poole loomises

Aasta alguses avastasin oma postkastist salapärase tööpakkumise. Salapärase seetõttu, et nii kirjutaja kui soovitaja olid minu jaoks täiesti tundmatud. Samas listis oli koos minuga kursaõde Kristi ja koos otsustasime ära kuulata millega tegu täpsemalt on.
Projekt kõnetas kohe. Teemaks oli Tedx inspiratsioonikonverents teemal “Müüritud”, mis küsib, kas elada müürideta või müüride sisse raamitud maailmades. Konverents leidis aset Tallinna vanglas ja oli suunatud tekitama diskussiooni ühiskonna ja vangla vahel. 

Meie saime Kristiga ülesandeks muuta ja mõtestada toimumiskoht, Tallinna vangla spordisaal, inspiratsiooni konverentsile vääriliseks. Ideedest puudust ei olnud. Kuid leida see üks ja õige ning piiratud tingimustes teostatav lahendus, tähendas kordi ja kordi ideede ümber mõtlemist.
Konverentsiga samaaegselt toimus Balti Jaamas ka vangide kunstitööde näitus ning eesmärk oli leida kujund, mida saaks kasutada mõlemas kohas.
Õige ideega on see huvitav asi, et kui sa ta leiad, siis loksub kõik kuidagi iseenesest paika.

Nii muutus ühel hetkel Valdek Lauri poolt loodud värvilistest triipudest logo pindadeks, millest tekitada ja millel eksponeerida Balti Jaamas vangide töid ning muuta koos valguste ja varjudega reaalseteks ja ebareaalseteks müürideks vanglas koha peal.

Usun, et täpselt sama palju erinevaid värve ja varjundeid tõid vangide igapäevaellu seminaril üles astunud värvikad esinejad, kelle innustavaid mõtteid saab kuulata ja vaadata: http://tedxtallinnavangla.ee/#Vaata

Näituselt: https://kultuur.err.ee/687048/balti-jaamas-tutvustati-vangide-loodud-kunsti